Пендаровски ќе се сретне со Џафери

350

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се сретне со претседателот на Собранието Талат Џафери, на средба на која се очекува тие да разменат мислења за непотпишаните закони што Пендаровски ги наследи од Ѓорге Иванов.

Пендаровски минатата седмица ја имаше првата средба со премиерот Зоран Заев.