Ангела Меркел пречекана со највисоки државни почести (Фото)

537
фото Маја Јаневска-Илиева

Германската канцеларка Ангела Меркел претпладнево пристигна во Скопје, каде што и беше приреден свечен пречек пред платото на Владата.

Меркел беше пречекана од нејзиниот домаќин, премиерот Зоран Заев.

Тие треба да имаат заедничка средба, по што ќе следи прес конференција.

фото Маја Јаневска-Илиева
фото Маја Јаневска-Илиева
фото Маја Јаневска-Илиева
фото Маја Јаневска-Илиева