фото: Илустрација

Скопјанка била нападната од страна на нејзиниот сопруг додека била на своето работно место.

Oд полицијата велат дека станува збор за 51-годишна жена од скопско село која ги извршувала своите работни задачи како вработена во хотел, кога дошол нејзиниот брачен партнер Џ.К. (57) и физички ја нападнал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.