Фото: Игор Бансколиев

Педесет и двегодишен затвореник починал на пат кон клиничкиот центар.

Според информациите, ноќеска околу 00.20 часот од страна на лекар од Итна медицинска помош било пријавено дека на пат кон клиничкиот центар, во возило на Затворската полиција починал осуденикот Ќ.Р. (52) од село Опае, Кумановско.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот ќе биде предадено на семејството.