На подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Кисела Вода при СВР Скопје, денеска ги лишија од слобода М.К.(19) и А.И.(32), двајцата од Скопје, постапувајќи по претходна пријава дека се обидуваат да извршат кривично дело „Тешка кражба“ казниво по чл. 236 во врска со чл.19 од Кривичниот законик.

За настанот е известен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштуваат од МВР.