Фото: Пекселс

Дваесетгодишен прилепчанец е приведен откако бил фатен дека превезува мигранти од Сирија.
Тој бил фатен на регионалниот пат Градско-Неготино кај с.Црвени Брегови.
– А.Ј.(20) во автомобил „пасат“ превезувал пет мигранти од Сирија. По целосното расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок – информираат од МВР.