Рано утрово, во 2 часот и 27 минути во Полициска станица Неготино од Итна медицинска помош-Неготино е пријавено дека на интервенција на ул.„Дојранска“ во Неготино е затекната почината Л.Д.(31) од Велес. Увид на лице место извршиле јавен обвинител и екипа од ОВР Неготино.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата е дадено за обдукција на Институт за судска медицина.