Шестмесечно бебе починало во Штип

497

Починато шестмесечно женско бебе од Штип, вчера во 10 часот било донесено од страна на таткото Џ.О. во штипската Клинчка болница.

Како што соопшти МВР, од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телотот на починатото бебе ќе биде дадено на обдукција.