На 30.01.2021 во 23.20 часот П.Л.(42) од Гостивар пријавил дека околу 21.20 часот во Гостивар, неговиот 16-годишен син бил физички нападнат од тројца малолетници. Се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата.