Четиринаесетгодишно момче нападнато во Сарај

223

Четиринаесетгодишно момче вчера било нападнато со остар предмет во Рекреативниот центар Сарај.

Како што соопшти МВР, момчето имало повреда на раката, а случајот во полицијата го пријавил неговиот татко.

Настанот се случил околу 10.30 часот. Од полицијата велат дека работат на расчистување на случајот.