Физичка пресметка меѓу три лица во Кичево

127
Фото: Зоран Антоски

Рано утринава околу 3 часот по полноќ, во близина на бензиска пумпа во Кичево, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу А.В.(17) и А.З(.20), двајцата од Кичево, и Б.С. (37) од Битола.

ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава, по целосно документирање на случајот, информира Стефан Димоски од СВР Охрид. З.А.