Уапсен 43-годишник од Богданци кој побегнал од затвор

186

Маж од Богданци на возраст од 43 години бил уапсен во вечерните часови на 31 март, поради тоа што по него била распишана потерница за бегство од затвор.

Тој отслужувал казна во кумановскиот затвор.

На први април, 40 минути по полноќ, бегалецот бил повторно вратен во затворот во Куманово.