Вчера во 10.00 часот на улица „Радански пат“ во Штип, полициски службеници привеле 17-годишник од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешка кражба“ на подрачјето на Полициската станица Штип, соопшти полицијата.