Уапсен скопјанец кој со пиштол пукал кон кучиња во парк во Аеродром

561

Денеска, во раните утрински часови во полициската станица Аеродром било пријавено пукање кон кучиња во парк на булеварот „Видое Смилевски Бато“.

Како што информираат од МВР, во врска со настанот е уапсен 69-годишен скопјанец, за кој откако излеге на терен, полицајците констатирале дека пукал кон кучиња со пиштол „црвена застава“.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.