Полицијата привела малолетник од Скопје кој се сомничи за разбојништво и напад врз постаро лице.

Имено вчера полициски службеници од Полициската станица Центар привеле малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело по член 237 од Кривичниот законик.

Според полицијата, околу 12.30 часот кај Зелено пазарче тој физички ја нападнал Ј.С.(79) од Скопје и ѝ одзел пари.

Набргу потоа, тој бил пронајден и приведен во полициска станица.
По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, најавија надлежните.