Полицијата на подрачјето на Бит Пазар го привела М.И. (26) од Скопје, за време на забраната за движење, затоа што при извршен преглед кај него биле пронајдени марихуана и нож на преклоп.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.