Уапсено едно лице на ГП „Аеродром Скопје“

379

На Граничен премин „Аеродром Скопје“, уапсено е едно лице од Свети Николе, кое се наоѓало на Стоп листата со мерка „А“ (апси), инфомрира МВР.

-На 15.04.2019 година во 12.00 часот на Граничен премин „Аеродром Скопје“, при пасошка контрола и проверка било констатирано дека лицето Д.Н.(31) од Свети Николе се наоѓа на Стоп листа со мерка „А“ (апси) по барање од СМПС-Одделение за потраги Свети Николе- наведуваат од МВР во дневниот билтен.

Тој бил лишен од слобода и во 14.30 часот бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за спровод до Казнено-поправната установа Штип.