Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје помеѓу полициско возило „ауди 4“ и „хјундаи“.

Во незгодата повредени се двајцата возачи – М. М. (30) и Д. С. (46) и совозачот на полициското возило З. Т. (52), сите тројца од Скопје.

Извршен е увид.