Фото: Илустрација

Пред банка во скопското село Сарај, во текот на вчерашниот ден, три лица со закана со автоматски пушки извршиле разбојништво над 27-годишник од селото Крушопек.

Како што информираат од МВР, разбојниците одзеле торба со пари и го напуштиле местото на настанот.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.