Тројца бугарски државјани приведени на Зелен пазар поради кражба

1113

Бугарските државјани Н.З.(19), М.Д.(41) и А.Д.(27) вчера биле приведени од полицијата, на влезот од Зелен Пазар во Скопје, поради сомниение за извршена кражба. Тие биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка.