Товарен воз удри во мигрант кај Неготино. Според информациите на полицијата, мигрантот со тешки повреди е пренесен во болница.

Несреќата се случила вчера во 09.00 часот на пругата Гевгелија-Скопје, во близина на циглана кај Неготино, кога товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија–Скопје, удрил во мигрант.

Во незгодата лицето се здобило со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кавадарци.