Седумнаесетгодишно момче било прободено со нож во парк во Драчево.

Според информациите на МВР, вчера С.Ѓ.(28) од Скопје пријавил дека околу 23.40 часот во парк во населбата Драчево, неговиот 17-годишен внук бил физички нападнат од две лица, од кои едното од нив употребило остар предмет, нанесувајќи му убодна рана во ногата.

Се работи на расчистување на случајот.