Тешко повреден тракторист од Бегниште

И.Т. (54) од село Бегниште добил тешки повреди откако се превртел тракторот со кој работел, соопшти денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. Настанот се случил во петокот попладне, во 16:30 часот, додека И.Т. вршел земјоделски работи во своето лозје во атарот на селото. По укажана лекарска помош во Општата болница Кавадарци, тој е препратен на … Продолжи со читање Тешко повреден тракторист од Бегниште