Тешко повреден 67-годишен жител на Кичево во собраќајна несреќа што се случила вчера на локалниот пат за с.Староец-Кичево.

Според информациите од полицијата, тој изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Кичево. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кичево.