Тешко повредена 16-годишна битолчанка

248

Вчера околу 13 часот во Битола 16- годишна девојка била тешко повредена откако во неа удрил автомобил.

Од МВР информираат дека несреќата се случила на ул.„Партизанска“ во Битола кога товарно возило „Фиат Панда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.А.(29) од Битола, удрило во пешак, 16-годишна девојка од Битола.

Од ударот таа се здобило со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола. Извршен е увид на местото на настанот.