Тешка сообраќајна несреќа на патот Велес – Штип

1234

Едно лице загина, а повеќемина се повредени во сообраќајната несреќа којашто се случи околу 20 часот на магистралниот пат Велес – Штип кај приклучокот за Ново Село, кога се судрија автобус и комбе.

Повредените со возила на брза помош се пренесуваат во Општата болница во Велес.

На местото на настанот има и екипи од противпожарната единица кои ги извлекуваат повредените од автобусот.

Полицијата врши увид на местото на настанот.