Фото: Илустрација

Во средното училиште „Марија Кири Склодовска“ во Скопје вчера 16-годишно момче било физички нападнато од страна на негови соученици.

-Вчера во 22 часот во СВР Скопје, А.Н.(41) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11.00 часот во средното училиште „Марија Кири Склодовска“ нејзиниот 16 – годишен син бил физички нападнат од тројца други ученици- информираат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.