Татко го прегазил со автомобил двегодишното дете

412

Татко прегазил двегодишното дете во скопски Сарај, при обид да го паркира „мерцедесот“ во дворот. Несреќата се случила доцна синоќа, а детето починало како резултат на тешки повреди.

Според МВР, постоел обид да се спаси детето, кое веднаш било пренесено во болница, но докторите констатирале смрт. Сега, телото на детето е дадено на обдукција, а Обвинителството ќе треба да одлучи дали ќе го гони родителот.

На местото на несреќата направено е извршен и увид од СВР Скопје.