МВР информира дека безживотно тело на српски државјанин било пронајдено во стан во Скопје.

-На 21.10.2021 околу 04.30 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на ул.„Орце Николов“ бил пронајден починат Н.П.(36) од Република Србија, со престој во Скопје. Од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство. Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција – стои во билтенот на полицијата.