Сообраќајка кај Градско, се судрија камион и автомобил

196

Камион и автомобил се судрија претпладнево на патот Прилеп – Скопје после Градско.

Увид на местото на несреќата врши сообраќајната полицијата. Заега нема информации за повредени и за причините за сообраќајката.

Сообраќајот на патниот правец се одвива со потешкотии, но без прекин.