Скопјанка нападната од поранешниот љубовник во трговски центар

197

Четириесет и седумгодишна скопјанка пријавила дека била физички нападната од страна на нејзиниот 55-годишен поранешен љубовник.

МВР соопшти дека нападот бил извршен на булеварот Јане Сандански во трговски центар, синоќа по полноќ.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.