Скопјанка го пријавила зетот дека се обидел да ја силува

426

Дваесет и осумгодишна жена од Скопје пријавила дека во станот каде што живеат нејзината сестра и зет, нејзиниот зет се обидел да изврши обљуба врз неа.

Според пријавеното, сестрата во моментот не била во станот.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.