Скопјанец тешко повреден при пад од мотор

72

Триесет и едногодишниот скопјанец Р.Ј. синоќа во 20:00 часот управувајќи мопед „Кивеј“ со скопски регистарски ознаки паднал на коловозот на ул. „28“ во село Сопиште, при што се здобил со тешки повреди.

Според полицијата, мотоциклистот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот.