Скопјанец паднал од автобус и се повредил

252

Скопјанец на возраст од 77 години добил тешки повреди откако паднал во градски автобус.

Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 11 септември во приватен автобус со број 22.

– Скопјанецот кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во градската општа болница „8 Септември“ за укажување помош – стои во полицискиот билтен.

Се работи на расчистување на случајот.