Скопјанец нападнат на автобуска станица во Петровец

76

Т.Д.(49) од село Петровец, Скопско, вчера во 16.22 часот во СВР Скопје пријавил дека околу 8 часот на автобуска постојка во селото Петровец бил нападнат со метален предмет од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.