Скопјанец нападнал полицаец при обид да биде однесен во болница

125

Вчера во 17:23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопското село Зелениково, Т.Б.(28) физички нападнал полициски службеник при асистенција на екипа на итна медицинска помош за негово спроведување во психијатриска болница при комплекс клиники ,,Мајка Тереза’’.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.