Силувана 21-годишна девојка во Велес

528
фото: илустрација

Триесет и четири годишен маж силувал 21-годишна девојка во Велес.

Инцидентот, како што информираше СВР Велес се случил во вторникот вечерта околу 23.30 часот кај „Спомен Костурницата“. Триесет и четири годишниот А.Т. со употреба на сила извршил обљуба над 21-годишна девојка, со која претходно се познавале.

Како што информираат од СВР Велес, бил известен јавен обвинител и се работи на  расчистување на случајот.