Густ чад се шири низ населбата Ѓорче Петров, каде што изутринава се запали автобус на ЈСП, при што гореше целиот втор кат на возилото.

Според првичните информации, испратена е внатрешна контрола на ЈСП Скопје со цел да се утврдат причините за несреќата во која нема повредени патници.

Станува збор автобус на линијата „број 5“ кој сообраќа на релација од Дексион кон Ново Лисиче.

Posted by Петре Шилегов on Четврток, 22 август 2019