Во село Дрен, Демиркаписко, вчера бил пронајден починат Ш.У.(24) од Авганистан. Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт со видливи повреди по телото.
Извршен е увид и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.