Пронајдена марихуана кај 16-годишник во Гостивар

48

Вчера околу 18.20 часот на ул. Гоце Делчев во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода В.А.(21), Ф.З.(27) и 16-годишник, сите од Гостивар, затоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана. Тие биле приведени во Полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.