Во раните утрински часови продолжи потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанското Езеро и акцијата ќе трае се до негово пронаоѓање.

Потрагата вчера беше привремено прекината поради временските услови.

Исчеснувањето на 16-годишникот од Ресен беше пријавено во полициската Станица во Ресен, завчера околу 18 часот од страна на Итната медицинска помош.