Скопјанец одгледувал насади со канабис во куќа во селото Долно Мелничани.

При претрес извршен на 4 септември во куќа во сопственост на неговата мајка, во селото Долно Мелничани, општина Центар Жупа, полициски службеници пронашле насади со 24 стебла од растението канабис како и 5 стебла насадени во пластични саксии.

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против О.З.(45) од Скопје и одредена му е мерка притвор од 30 дена.