Приведен е скопјанец баран со централна потерница за издржување затворска казна за кражба.

Т. К. (49) бил пронајден и приведен денеска во 14.45 часот на улицата Христо Татарчев во Скопје.

Тој бил предаден во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка и спровод во казнено-поправна установа.