Приведен 44-годишен кумановец, кој бил баран за издржување затворска казна.

– Денеска во 13.30 часот полициски службеници од СВР Куманово, по добиена судска наредба од Основен суд Куманово, го лишиле од слобода Р.Р.(44) од Куманово. Тој се барал за издржување на затворска казна во времетраење од 12 години. Лицето е приведено и ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната – соопшти МВР.