Приведен криминалец баран со потерница

244

Триесет и тригодишен скопјанец баран со потерница е приведен заради издржување казна затвор.

– Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи -Оддел за криминалистички работи Кисела Вода, го приведоа А.С.(33) од Скопје осуден на казна затвор во времетраење од 2 години и 6 месеци.

Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа – соопшти МВР.