Утрово во 10.30 часот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и Полициската станица Битола, врз основа на судска наредба, го привеле В.А.(40) од Битола за доиздржување казна затвор од една година и два месеци во Казнено-поправната установа Затвор Прилеп.

За него била распишана потерница за осудено лице кое избегало од затвор, осуден на две години и седум месеци затвор.