Четириесет и деветгодишна скопјанка е приведена поради инциденти на Клиниката за гастроентерохепатологија.

Како што информифраат од полицијата, жената вчера се однесувала агресивно на Клиниката и оштетила стакло од вратата.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.