Претрес во Чегране, пронајдена дрога и приведени две лица

81

Полициски службеници од СВР Тетово денеска извршиле претрес во дом и помошни простории кај 32-годишниот А.Б. од село Чегране, информираат од МВР.

Во претресот билe пронајдени прашеста материја, дигитална вага и нож.

Уапсени биле А.Б. и З.Б. и приведени во полициската станица Гостивар за натамошна постапка.