Прегазен пешак во Скопје

105

Прегазен е 35-годишен маж синоќа во Скопје. Пешак е тешко повреден вчера во 20:30 часот на улицата „Македонска косовска бригада“ во Скопје кога во него удрил автомобил „БМВ“ управувано од Ф.Љ. (34).

По незгодата со возило на брза помош пешакот М.Х. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза” каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен е увид на местото на настанот.