Дваесет и петгодишно лице од Битола со возило прегазило пешак на улицата „Охридска“.

МВР јави дека возилото удрило во 70-годишна жена со иницијали Д.З, која се здобила со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Клиничката болница во Битола.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Битола и се работи на целосно расчистување на случајот.